Víkend v Poděbradech a Nymburce

 - by dadulka

Tak si představte, že máma s tátou už jsou pět let vzatý! Já teda vůbec nevím, jak to tenkrát bylo, jaká byla svatba a kdo na ní byl či nebyl….ale máma s tátou na to vzpomínají hezky. No a když měli to výročí, tak se rozhodli, že místo dárků strávíme všichni tři (kam by mě dali, že? :)) někde mimo domov. Prohledali internet a jelo se do Poděbrad. 

 

Teda nejdříve jsme se stavili v Nymburce….ten nás všechny překvapil….je to krásné město a super místa na procházky. Dali jsme si dobrý oběd…já měla ještě z domova zeleninku a pak odlovili pár kešek. 

Odpoledne jsme se pak přemístili do Poděbrad. Tam jsme měli objednaný pokoj v malém penzionku…nic hodobožo..na tu jednu noc to stačilo. 

Vyrazili jsme ještě do města…no a jen co jsme tam došli, tak začalo pršet..a jak. Ke všemu nám v autě vypadla pláštěnka na kočárek …takže jsme měli jen mámin deštník. No chvílu jsme čekali, zda to nepřejde a nebude lépe..mě to ale už taky přestávalo bavit, neb jsem dostala hlad. No nakonec musel táta jít zpátky pro auto a přijet pro nás. Já s mámou jsme čekaly v teple kavárny…máma u čaje a já u prsa :)) není nad mlíko vám řeknu.

Večír jsem šla ukázkově spinkat a ani mě nevzbudili ostatní hosté, kteří bouchali dveřma apod. No ale ráno v půl šesté jsem byla už vyspinkaná a rozhodnutá, že už budu celý den vzhůru. Naši po chvíli vypadali, že by si ještě dáchli, ale to NE! Mě se spinkat nechce! Konečně bylo osm, oblíkli mě a sešli jsme dolu na snídani. Ale ani pak se mi nechtělo spát….až v deset jsem teda usnula..ale jen na chvilku..nesmí mi přece nic utéct. :))
Celý den se střídalo počasí..chvilku déšť, chvilku sluníčko…mě to v kočárku bylo putna..neb máma vždy jen přetáhla pláštěnku a jelo se dál. Poděbrady jsou krásné a prošli jsme je křížem krážem. Odlovili dost kešek, poslali pohledy, nakoupili lázeňské oplatky…slyšeli zpívat Evu Pilarovou a dali si dobrý oběd. Teda já měla kupovanou skleničku…poprvé..no řeknu vám, chutná to teda jinak než co mi máma vaří. 

Uťapaní rodiče to pak odpoledne zabalili a jelo se dom. Já se v autě vyspinkala…není nad pohádku od Fábišky 🙂 a bylo po víkendu. Bylo to fajn!