Vánoce 2011

 - by dadulka

Moje druhé Vánoce.

Teda řeknu vám, že to bylo náročné. Nejdříve jsem pár dní před Vánoci jela k babičce na Moravu. Tam jsme pobyli pár dní, aby si mě babička užila.

Dokonce tam i sněžilo, takže jsem si užila sníh. Hrozně se mi líbí a taky ho jím. Máma mi furt říká, že nemám, ale mě to prostě chutná. Byli jsme na procházce s holkama Mafíkovýma, tak jsem řádila ve sněhu s Adélkou.

1112211642_f9d-hvozdna

S rodičema jsem chodila na procházku a oni se koulovali…to se mi moc líbilo. Taky jsem nějakou schytala. Taky mi mamka udělala malého sněhuláka. No on ten sníh moc dlouho nevydržel 🙁 bohužel roztál. Tak si musím počkat zas na další.

No a pak ve čtvrtek jsme měli Štědrý den u babičky. Odpoledne když jsem se vyspinkala, tak babička usmažila rybu, řízky, připravila salát a mohla být večeře. Já jsem měla samozřejmě rybičku se salátem…jsem už velká holka přece!

1112221715_f9z-hvozdna

No a to už v obýváku úřadoval Ježíšek…já ho slyšela! A když jsme pak po večeři zazvonili na zvoneček a otevřeli…tak pod stromečkem byly DÁRKY! To jsou věci. No spousta jich byla pro mě! A jelikož už umím písmenka, tak jsem  dokázala poznat pro koho jaký dárek je. Tak jsem to roznášela…ale bylo toho hodně, tak mě to za chvilku přestalo bavit. Ale poslední největší dárek byl můj a byla to nová MOTORKA!

1112221834_fbn-hvozdna_0

No a v pátek jsme se vrátili domů, abychom mohli v sobotu oslavit Štědrý den hezky doma.

A v sobotu ráno jsem vstala a představte si, že v obýváku byl ozdobený svítící stromek! To jsem teda koukala! Křičela jsem „Strom, strom“ a měla hroznou radost. Bylo na něm spousta kouliček a i jsem tam našla svoje výrobky ozdobiček. Takový nádherný strom jsem ještě neviděla. Poté jsme šly hezky procházkou dolu do vsi zpívat koledy ke stromečku. Šla s námi i Lucinka se svojí babičkou.

1112241136_fej-vanoce

Teda počasí vůbec zimní nebylo…žádný sníh, jen vítr 🙁 No ale hezky jsme se prošli, pohoupaly se na houpačce. Pak u nás chvilku pobyla Lucinka s rodiči a babičkou, popřáli jsme si hezké Vánoce a byl ča sna oběd. K němu byla jen polévka a šla jsem spinkat. Odpoledne maminka upekla rybu, připravila stůl a oblékla mi nové modré šatičky. Do vlasů mi dala čelenku s kytičkou…no po pravdě nic ve vláskách nemusím, takže to byl ode mě výkon, že jsem si to alespoň na chvilku nechala na hlavě…ale co bych pro mámu neudělala, že? 🙂

1112241834_ff3-vanoce

A byla večeře…zase ten výborný bramborový salát a rybička … to jsem si teda dala do nosu a krásně jsem jedla. Po večeři jsem šla s tátou do mého pokojíku volat na Ježíška a vyhlížet ho z okna. Maminka zatím sklidila nádobí a pak donesla zvoneček a zazvonilo se a šli jsme do obýváku. A představte si, byl tam! Teda musel tam být….my ho čekali na druhé straně v pokojíčku a on přišel oknem v obýváku! Donesl spoustu dárků a já nevěděla, co mám dříve rozbalovat. Maminka s tatínkem mi pomáhali a tak jsme to nakonec zvládli. Ale bylo to náročné…tolik dárečků!

A co jsem od Ježíška dostala? Stan, metr, příbor, talířky a hrníček, knížky, váleček, nůžky, dřevěné puzzle….

No a druhý den ráno jsme se sbalili a jeli k pražské babičce a dědovi. Naložili jsme je k nám do auta a jelo se k prababičce a pradědovi do Boleslavi. Ti už se na nás těšili, dlouho nás neviděli. Prababička uvařila výborný oběd, pak jsem si schrupla s pradědou a nakonec věřte tomu nebo ne, zase Ježíšek donesl dárečky! Tak mám další knížku a nějaké dobrůtky. Bylo to u praprarodičů fajn, ale museli jsme pak odpoledne zpátky k babičce do Prahy. Tam na nás totiž taky čekal stromeček s dárečky, co mi tam nechal Ježíšek. Dostala jsem dřevěné koleje a vláčky! A taky tabuli na malování. No mám teď těch hraček plný pokoj.

1112251831_fiu-vanoce

DĚKUJI JEŽÍŠKU!!!!!!!