Týden u tety ve Šlapanicích

 - by dadulka
V dubnu jsme s mamkou vyrazily za tetou do Šlapanic. Bylo krásně a jelikož teta bydlí v baráčku, tak jsem si užívala zahrady. Naučila jsem se chodit s konvičkou a zalévat kytičky a hlavně keramické žabičky, co rozveselujou zahrádku.
Poctivě jsem je několikrát denně zalévala, trhala jsem travičku, kytičky a pozorovala pejska Šerinku. Ten mě opravdu zajímal a furt jsem chodila za pejskem a ukazovala na něj. Šerinka ale z toho zas tak nadšená nebyla…asi ví, že bych jí mohla nechtěně ublížit – zatahat či vypíchnout očičko atd., a tak ode mě furt utíkala. Ale párkrát jsem si ji pohladila!
Po víkendu se mi ale v noci udělalo špatně a jen jsem blinkala a kadila…prý jsem chytla střevní chřipku – kde…to netuším. Byla jsem jak mrtvolka, cokoliv co šlo dovnitř šlo hned ven, měla jsem horečku a chtěla jen hajat u mámy. Druhý den už máma s tetou hledaly, kam by se mnou zašly k doktorovi, ale naštěstí se mi udělalo lépe a třetí den už mi bylo docela hej. Měla jsem pár dní dietku – rozvařenou rýži a mrkvičku jsem hezky papala a pila oslazený čajček.
Ve středu přijela babi se Staňkou a rázem byl plný barák 🙂 Předvedla jsem jim, jak umím zalévat a chodit pěkně sama. Ale stejně nejlepší je to s mámou za ruku a hezky ukazovat kam půjdem či koukat z okna na ulici a pozorovat auta a lidi. Taky jsme s tetou prošly Šlapanice, zašly do sekáčku a teta mi koupila nádherné šatičky! Na náměstí mají fontánu, která se mi líbila..no voda, to je prostě moje. Ale začalo pršet a máma mě dala do kočáru…no to se mi teda nelíbilo!!!
No a od čtvrtka byla zas mamka nemocná…chudák to chytla ode mě. Skoro půl dne jsem vydržela s tetou chodit a zalévat zahradu, pomohla jsem i sázet brambory 🙂 no ale odpoledne už jsem zas chtěla mámu. Já prostě vždy přesně vím, kde je a chci ji…mě neoblafnete!
V sobotu pro nás přijel táta a odpoledne jsme jeli dom. Máma byla ještě dva dny nemocná, ale od té doby jsme všichni zdraví..hurrráááá!
Takže příště až pojedem k tetě…tak bacily, prosím, nejeďte s náma…ať si to víc užijem!