Srpnové oslavy a grilovačky

 - by dadulka

V srpnu bylo krásně a tak jsme stihli několik grilovaček a oslav. Nejprve jsme byli u Palatinusových. Sešlo se nás tam spousta děcek a společně jsme hledali poklad. Já to teda nějak bojkotovala, ale když se našel, tak jsem stejně dostala svou část. Táta se celou dobu přiučoval u grilu, strejda Nývlt mu prý názorně ukazoval, jak se griluje koleno. No já vám nevím, ale mě nejvíc chutnala mozzarela s rajčatem a meloun s pršutem 🙂 V jednu chvíli jsem si i zalezla do baráku a hrála si tam spokojeně sama. I jsem řekla strejdovi, že potřebuju čůrat a šla s tetou na záchod (to je co říct, protože já se jinak stydím, zejména chlapů). Domů jsme šli až za tmy a to se vám pak spalo.

1207292010_hr1-palatinusovi

Další oslava byla dědečkova. Pražský děda měl narozeniny. Bylo mu 65. Máma mu upekla dort…respektive 2 dorty a jelo se na Hůrku slavit. Přišly i sestřenky Eliška a Terezka s rodiči a tak nás na hraní bylo hned víc. Máma se strejdou složili dědův dárek…houpací křeslo. Nikomu to neříkejte, ale já mám stejně za to, že to křeslo je pro nás vnoučata…na tom se dá táááák blbnout 🙂 Dorty jsme snědli, víno vypili….tak Všechno nejlepší dědo!

1208041619_hyf-u-trojanu

Další grilovačka byla u Chvojků. Bylo sice šílené vedro, ale na té zahradě se to dalo. Strejda Michal připravil hadicu a rozprašovač, takže jsem se chodila s tátou svlažit. Stůl byl ve stínu a teta Anička udělala výborné ovocné šťávy, které do mě jenom zasyčely. Grilovalo se jehněčí. Románek má dobrý výběh u baráku…a mají i zvířátka – kočičky, kačeny, slepičky.  A ještě než jsme šli večer dom, tak si rodičové zastříleli lukem. Chudáci kačeny….ty se divily, když kolem nich lítaly šípy 🙂 Ale naštěstí žádná nepadla za vlast.

1208191734_hcn-u-chvojku