První dovča u moře

 - by dadulka
Tak si představte, že jsem byla s našima u moře….konkrétně v Chorvatsku na ostrově Pag.
Nejdřív jsem teda nevěděla co se děje…večer jsem šla spinkat jako normálně a pak mě v noci vzbudili a dali do auta a jelo se. A jelo se furt a furt. To jsem věděla, že nejedeme k babičce na Moravu..to bylo dááál. Občas jsem si zdřímla, občas koukala jak táta řídí a nebo zafňukala, že je mi to sezení dlouhý.
No ráno už byl táta unavený a tak jsme zastavili i na delší pauzu a táta se prospal. Já zatím s mamkou chodila po parkovišti a měli tam i skluzavku, tak jsem se vyblbla.
No a pak už jsem viděla, že jedeme přes most na ostrov a máma s tátou říkali, že je vlevo voda, vpravo voda…a já koukala a volala „voda, voda“. V poledne jsme dojeli do cíle cesty a tam na nás už čekali Mafíci. S těmi jsme byli už vloni na Šumavě. Letos je jich ale o jednu víc…narodila se Nelinka. A tak jsme byly tři děti..já, Nelinka (9 měsíců) a Adélka (4,5 let). To bylo hrozně fajn, protože jsem měla s kým blbnout a honit se atd. A rodiče taky byli rádi, že mají víc klidu ode mě.
Bydleli jsme společně v jednom velkém apartmánu, kde jsem spala s mámou a tátou v jedné ložnici (já měla svoji cestovní postýlku) a Adélka s Nelinkou spaly s rodiči v druhé ložnici a pak jsme měli obývák, kuchyň, dva záchody a balkon. Nejlepší ale byla skříň v předsíni, kde jsme se s Adélkou schovávaly.
Moře jsme měli hned u domu, takže jsem tam mohla být skoro celý den. Já jsem totiž hrozný vodomil a od vody mě těžko dostanete pryč. Vždy jsem vydržela než mě mamka svlékla, natřela a už jsem cupitala do vody. Prý do vody člověk nemůže bez čepečku a bez botiček do vody. Nebyl tam totiž píseček, ale takové drobné kamínky. A na druhé pláži, kam jsme jezdili autíčkem, tak byly velké kamínky. A to je něco pro mě, sbírám kamínky, hážu do vodičky a nebo dělám i bábovičky z nich atd. No já si prostě vždy s něčím vyhraju…jako třeba s máminýma slunečníma brýlema 🙂
Chodili jsme na zmrzlinu (ale mě stejně nejvíc chutná kornoutek), jedli nektarinky, melouna, fíky a burek. No prostě dovolená se vším všudy. Mě se tam krásně spinkalo…ráno jsem spala do půl osmé i a po obídku jsme šla spinkat tak na tři hoďky. No rodiče si to pochvalovali.
Za celou dobu se ochladilo jen na jeden den a to jsme vyrazili na výlet do Novalji. Tam jsem objevila novou zálibu – hraní si v louži…no maminka měla radost 🙂
Celé to docela uteklo a zase se vše sbalilo a jelo se dom. Mě se určitě bude stýskat jak po Nelince („mimi“), tak po Adélce („mimimi“..no naučili mě i říkat „holka“) , tetě a strejdovi („strejda“ se učím říct). Ale brzo se prý zas uvidíme až pojedu s mamkou k babičce na prázdniny.
Cesta dom utekla rychle…vyjeli jsme na noc..takže jsem usnula a táta jel jak drak až dom. Vzbudila jsem se jen vždy o přestávce a to jsem si protáhla nožičky a nebo pohrála u táty vepředu s volantem ..to mě baví.
Pápá moře!