Prstíček – bohužel má pokračování

 - by dadulka
Jak jste mohli číst minule, natekl mi 4. prstíček na levé ruce a v Motole řekli čekat, pozorovat a přijít za 14 dní. No věci nabraly rychlý spád.
Prstíček mi od té středy natékal víc a víc…o víkendu už byl pěkně ošklivý (viz. foto).

Máma s tátou se mnou nechtěli jít na pohotovost, protože chtěli, aby se na to koukl ortoped a řešil věc komplexně. Po zkušenosti ze středy (pozorujte a čekejte) se rozhodli počkat do pondělí rána a až pak jet do Motola. No ale ono mi to v noci z neděle na pondělí prasklo. No vypadalo to ošklivě. Mě to asi ani moc nebolelo, ale máma z toho byla špatná.
Spolu s tátou mi to očistili, vydesinfikovali a zalepili, aby se mi tam prý nedostala infekce. Ještě mi přes to mamka dala rukavičku..neb ja šermuju ručičkama jak divá.
Ke všemu táta je nachcípanej a furt smrká a divně mluví. Prý kvůli tomu se ke mě nemá a nepusinkuje mě jako obvykle.

Ráno nás táta odvezl do Motola a jel domů…neb by v čekárně mohl nakazit děti. Máma to se mnou zvládla sama. Nejdříve ukecala paní v kartotéce, že jsem ještě malinká a at mě zařadí do fronty novorozenců do 28 dní (abychom šly brzo na řadu). Pak se mnou čekala v čekárně a vozila mě v kočárku, abych se mohla prospat.
Naštěstí u doktora byla stejná sestřička jako minule a možná si nás i pamatovala, neb za chvíli vyšla a hned se ptala co a jak a že nás hned vezmou.
Pan doktor mi prstíček prohlídl a pak mi ho vymačkával…no to jsem samo řvala jak tur…takhle se probudit..fujtajbl. 🙁
Vymačkal z toho takový tvrdý rosol a něco bílého…taky se divil. Nabrali vzorek na rozbor a pak mi to ošetřili a zavázali (viz. foto).
Pan doktor zase měl podezření, že to není ganglion, ale hemanglion…no prý to rozhodne doktor ve čtvrtek, který tomu víc rozumí. To by měly být i výsledky toho stěru.
Tak jsme byly s mámou docela rychle hotové a zavolaly tátu o odvoz.

Ve čtvrtek se se mnou máma vypravila do Motola autobusem. Já jsem ji ještě potrápila v noci, prostě jsem od krmení v jednu hodinu už nechtěla spinkat a fnukala jsem. Před půl pátou jsem konečně prý usnula..ale v 5:15 měla už zas máma budíka na vstávání. Musela mě přebalit, převlíct, nakrmit, sbalit a v 6:45 chytnout autobus.
No zvládly jsme to, já jsem vesměs spinkala v kočárku…autobus byl narvaný a ke všemu jsme stáli v zácpě..to se mi moc nelíbilo a kníkala jsem…ale nakonec jsme dorazily do Motola. V kartotéce jsme dostaly hezky nízké číslo 7…taky bylo teprve 7:30.
No a pak už jsme jen čekaly až dorazí pan doktor…no a dorazil až chvilku před 9. To už jsem začala kníkat, že chci jíst. No že jsem tak malinká a měly jsme nízké číslo, tak nás vzaly jako druhé. Zase mi zkoukli prstík a převázali. Pan doktor pak začal psát zprávu a že máme přijít na kontrolu po víkendu. No mámě to asi nestačilo…tak se hned scháněla, jak dopadl ten rozbor stěru. V kartě to pan doktor neměl, ale sestřička to našla někde v počítači…a ejhle…zvýšené hodnoty a mám tam prý nějakýho koka…zlatýho stafylokoka.
Takže antibiotika…což byl trochu oříšek…pro takhle malinké miminko to chvíli trvalo a dokonce volali do antibiotikovýho centra o radu, jakou meducínku mi dát a kolik.
Nakonec se na něčem dohodli a doktor vypsal recepis.
Máma se ještě ptala, co s tím prstíkem tedy bude dál…tak prý se bude čekat až se mi to zahojí a pak se podle toho rozhodne, zda se to bude muset nějak řezat či ne. No to je odpověd 🙁
To už jsem ale řvala hlady a tak máma hned z ordinace šla hledat koutek na nakrmení a přebalení. Když jsem se najedla a byla v suchu, tak mě máma dala zas do kočárku a uspinkala mě. Stavila se v lékárně, kde museli antibiotika ve formě sirupu naředit na moji váhu..a pak ještě volali panu doktorovi, za opravdu myslel takové dávkování nebo ne..takže jsme trochu čekaly s mámou v lékárně. Ta se bála, že jí ujede autobus .. další jel za dvě hodky 🙂 ale vše jsme stihly a zvládly i cestu dom.

Takže ted mi každých 8 hodin dávají během krmení sirupek…nejdřív jsem ho plivala..ale ted už jsem si na něj zvykla a pomalinku ho vždy spapám. Snad to zabere a toho ošklivýho koka se zbavím.
Ručičku mám zavázanou a v rukavičce, abych si to nepoblila apod. 🙂 a na koupání ji mám zavázanou v sáčku…no je to sranda.