Pražská ZOO, ZOOpark Zájezd a ZOO v Plzni

 - by dadulka

ZOO PRAHA

Na konci září bylo krásné počasí a já měla s mamkou volnou sobotu. Pražská babi a děda taky, tak jsme se rozhodli, že zajedeme na výlet do pražské ZOO. Já tam ještě nebyla, tak jsem byla zvědavá, jaká zvířátka tam budou a zda jim budu moci udělat malá malá (to já ráda).

Stejný nápad mělo asi spoustu dalších dětí a rodičů, neb už autobus od metra k ZOO byl plný a to jsme tam jeli hned ráno při otevření. ZOO je to naštěstí veliká a tak se davy rozprchly a já už utíkala na opičky, medvědy, žirafy atd.

1109240957_ecy-zoo-praha

Žirafy byly fajn, surikaty také, ale úplně nejvíc se mi líbil tygr…teda konkrétně jeho dřevěný kolega. Od toho jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Živí tygři byli taky fajn, dokonce tam byli i dvě mláďata.

1109241104_ed9-zoo-praha

No moc se mi tam líbilo, ale je to hooodně veliká ZOO na moje malé nožičky. Takže nebyla jsem úplně všude. Kolem poledního jsme dorazili do dětské ZOO, tam jsem se vyhrála a zablbla…nejradši bych tam vlezla do toho bazénku s vodou. Nakrmila jsem kozičky, koukla na přežraný prase a schovala se babičce do stromu. Pak už jsem ale byla KO, tak mě dala máma do kočárku a já během chvilky usnula. Akorát jsme jeli kolem hroší rodinky.

Oběd jsem úspěšně prospala (děda mě zodpovědně hlídal) a probudila jsem se akorát na cvičení lachtanů. To se mi líbilo jenom chvilku…ono taky není o co stát, když máte plnou nálož v plíně :))

Ale asi jsem byla celkově hodná, neb jsem dostala od babičky nové hračky zvířátek…hrocha, medvěda a papouška. To se jelo domů spokojeně :))

 

ZOOPARK ZÁJEZD

A takhle jednou o víkendu jsem vzala tátu na výlet do Zooparku Zájezd. Je to taková malinká ZOO kousek za naší vesnicí. Už ale byl konec října a tak byla otevřena jen část expozic a já neviděla všechno….ale zase mám alespoň na co se těšit až sem půjdu příště.

Hned u vchodu mě přivítala kočička …

1110221004_f5b-zoopark-zajezd

..a pak jsem viděla velblouda, opičky, lamy, rybičky a taky kozičky. S těma je sranda..jsou velký skoro jako já a vůbec se jich nebojím. Nejradši bych si vzala alespoň jednu dom 🙂

1110221039_f64-zoopark-zajezd

 

ZOO PLZEŇ

V listopadu nebyla furt pořádná zima…tak mě naši vzali do plzeňské ZOO. Máme to kousek  od domova a bylo tam jenom pár návštěvníků. Takže jsme měla skoro všechna zvířátka jen a jen pro sebe.

Bylo tam hodně ptáčků, což se mě malému ornitologovi hrozně líbilo. Viděla jsem i čápa..mého oblíbence.

1111191211_fty-zoo-plzen

Kromě klasických zvířátek jako tučňáci, žirafy, hroši atd. tam mají i dinosaury. Já se jich vůbec nebála…oni totiž byli vesměs daný do zimního spánku. Ale jednoho jsem si ochočila a jeli jsme na procházku 🙂

1111191237_fud-zoo-plzen_0

Moooc se mi tam líbilo, všechno jsem si hezky prohlídla, a hezky ťapkala…takže není divu, že mi v poledne pěkně vyhládlo a snědla jsem oběd jako drak (i toho tady mají).

Tak pápá zvířátka…už se na vás těším na jaře nebo v létě, hezky se přes zimu vyspěte.