Prázdniny u babičky na Moravě

 - by dadulka
V červenci jsem já a máma jely na prázdniny k babičce na Moravě. Cestu tam jsme jely vlakem….spolu s tetou Markétou, tetou Verčou a Lucinkou. Zabraly jsme si hezky celé kupé a tak jsme mohly s Luckou řádit. Ani spát se nám v poledne nechtělo….teda já byla unavená jak blázen, pak jsem i na chvilku vytuhla..ale Lucík mě vzbudil 🙁 Venku bylo přes třicet stupňů, okno se moc otevřít nedalo..neb to byl hrozný rámus a foukalo…tak jsme dojely uvařené.
V Otrokovicích na nás už čekala babička se Staňkou a autem jsme dojely až k nim dom.
Počasí bylo teplé a tak jsme se i jeden den vypravili ke známým na chatu – mají tam totiž bazén. To bylo něco pro mě. Tam jsem blbla nejenom s mámou, ale i s babi.
Skákání s okraje bazénu je největší zábava. Mají tam i skluzavku a domeček na hračky, tak jsem si celé odpoledne vyhrála.
V noci mi ale už nebylo nějak dobře….třikrát jsem blinkala a furt se budila. Přes den se k tomu přidal průjem a bylo. Mamka mi furt jen myla zadek a dávala čisté plíny. Venku mě ale nechala běhat nahatou a vždy to jen po mě spláchla a uklidila. Babička s dědou jeli do Brna k tetě očesat meruňky. Večer když se vrátili, tak už bylo špatně i mamince. Blila jak Alík 🙂
Mamku to naštěstí druhý den přešlo…mě ale až po pár dnech. Takže jsem byla na dietce a nemohla nikam na výlet či mezi děti.
Když jsem se ale uzdravila, tak mě mamka vzala do ZOO Lešná. Ta je kousínek od babičky a mají tam spoustu zvířátek. Viděla jsem krokodýly, ptáčky, koně, tučňáky, opice a i krmení tuleňů.
Když jsme sešly do spodní části, tak bohužel začala bouřka. Tak jsme sedly na místní vláček a vyjely nahoru. Tam mi maminka koupila ještě na památku postavičku tygra a jelo se za kámošema – Mafíkama.
Bydlí totiž jen pár metrů od ZOO….tak jsem si mohla zas pohrát s Adélkou a Nelinkou. To bylo taky fajn!
A s babičkou jsem se byla podívat na telátka! Líbila se mi, ale ten bagr a traktor, co tam měli zaparkovaný!! To je teprve krása!
A se Staňkou jsme se šly podívat na koníky.
A mým největším kámošem se stal Fido.
Krmila jsem ho piškotkama přímo do tlamy a furt za ním běhala…pejsek je prostě super!
Ke konci jsme jely s babi a Staňkou do Brna k tetě Martě. Jely jsme jen na otočku, ale i tak jsem tetě určitě udělala radost, že jsem přijela.
Zalela jsem všechny kytičky, houbičky, žabičky, vodníčka atd.
Taky jsem otrhala s mamkou rajčata…
 mňam…
a pak už jen tak blbla na dece a trávě
…až jsem z toho usnula.