Poprvé na horách

 - by dadulka

Tak si představte, že na konci ledna jsem byla s rodiči na horách. Úplně poprvé jsem viděla takové hromady sněhu a nekonečné rampouchy!!

1202011053_f0a-janske-lazne

A kde, že jsme to byli? V Janských Lázních. A nebyli jsme tam sami…..jelo totiž spoustu tet a strejdů od táty z práce. Někteří měli s sebou děti a někteří ne.

Bydleli jsme v krásném penzionu, kde jsem si hned po příjezdu zabydlela svoji postýlku a hlavně vyzkoušela sprchový kout. Asi už všichni víte, že jsem hrozný vodomil…takže vana nebo sprcha je prostě moje! To byla taková sranda když mi naši dali sprchu do ruky a zavřeli mě ve sprše. Já jsem poctivě všechno umývala a cákala jako na mámu a tátu za stěnou.

No ale k tomu hlavnímu….na lyžování jsem ještě malá, takže jsme s sebou brali sáňky. Ale ani ty mě nebaví. Víte..ony totiž byly zrovna ty velké mrazy (-15) a to se mi prostě vůbec nelíbí. Nejradši bych ven ani nevylezla.

První den jsme vyjeli lanovkou na Černou horu – to se mi docela líbilo – koukala jsem ven na stromečky, které byly malinkaté, na lidi jak lyžují pod námi apod.

1202011045_fzy-janske-lazne

Nahoře mě pak naši naložili na sáňky a jeli jsme sáňkařskou dráhou dolu. Jelikož jsme měli jedny sáně, tak vždycky po kousku se čekalo na tátu nebo mámu než dojde. Já jsem vesměs protestovala nebo přímo řvala. Nesnáším ten vítr do obličeje a už vůbec ne sníh. Poslední třetinu už se mnou raději máma jela v kuse rychle dolů, abych se nezbláznila a rodiče taky. Dole jsem pak usnula vyčerpáním mámě v náručí na saních (pomlčím o tom, že jsem předtím v noci flámovala a šla pozdě spát). Takže domů mě pak naši odtáhli jako mrtvolku na saních.

1202011220_f1g-janske-lazne

Druhý den jsme vyjeli znovu lanovkou nahoru, ale tentokrát jsme měli dvoje sáně. Jedny si půjčil táta v půjčovně. A tak jsme mohli jet dolu všichni pohromadě. Tatínek taky přišel na to, že když si mě posadí čelem k sobě jako mimi, tak se mi to bude líbit mnohem víc. Takže tak jsme jeli hezky spolu dolu. Sluníčko nám svítilo furt, ale zima teda byla..to vám řeknu. Ke konci už bylo v cestě hodně sypkého sněhu a tak to lítalo všude kolem, jak rodiče brzdili…no dojeli jsme dolu jako sněhuláci 🙂

1202011110_f0o-janske-lazne

Třetí den bylo už moc zima a tak rodiče usoudili, že sáně dostanou volno a šli jsme jenom na krátkou procházku. Jedla jsem rampouchy a blbla ve sněhu s tátou. Ale jak byl sníh celej zmrzlej v kus ledu, tak to zas taková sranda nebyla. Do toho jsem měla rýmu a kašel, takže rychle zpátky do teplíčka dovnitř. Odpoledne jsme jeli všichni tři a ještě strejda Zbyněk s Matesem plavat. To mě asi chtěli rodiče udělat radost. V Trutnovském bazénu měli i dětský bazén a tak jsme tak blbli..zejména Mates s mým tátou…no vypadalo to, že mi chce tátu utopit.

1202031144_f23-janske-lazne         1202031155_f2g-janske-lazne

Každý večer jsme chodili na společné večeře a jelikož tam měli i dětský koutek, tak jsem si mohla pohrát s ostatníma dětma zatímco dospěláci kecali u piva apod. A jelikož tam nehráli na dětská jídla, tak jsem ochutnala svoje první hranolky a guláš. Na oběd jsme vždy zašli někam jinam, a to jsem dostala třeba jahodový knedlíky, palačinku apod.

No kdyby bylo krapet tepleji, tak bych si to užila víc…ale výlet to byl hezký. Tak papá snížku…zas někdy!