Podzim ve znamení změn – 1. část

 - by dadulka

Po létě plného zážitků přišel podzim a s ním pro mě nastalo několik změn.

Od září jsem začala chodit do školky! To je pro mě velká změna, neb doteď jsem byla s mámou doma a jsem takový mamánek, co nechce být někde sama.

Do školky jezdím do Prahy na Luka do Pastelky. Je to školka o 4 třídách s velkou zahradou uprostřed paneláků hned u metra. A chodí do ní i Lucinka! To byla opravdu náhoda, že jsme se sem nakonec dostaly obě dvě. Měla jsem velkou radost, že tam nebudu sama. Ale první dny jsem byla v jiné třídě než Lucinka..já v Myšičkách a ona v Beruškách 🙁

První den jsme do školky běžely nedočkavostí, ale hned u dveří jsem začala plakat a nechtěla jsem tam jít. Bylo to těžké pro mě i pro mamku s taťkou, kteří mě byli doprovodit. Učitelky jsou ve školce ale moc hodné a hraček tu mají taky spoustu, takže je o mě dobře postaráno.

1309020655_hit-skolka

Po pár dnech mě konečně přeřadili do stejné třídy s Lucinkou…a tak tedy chodím do Berušek a mám značku banán. Od té doby jsme s Lucinkou jak siamská dvojčata….hrajeme si spolu ve školce a nejradši i po školce doma.

Ve školce se učíme spoustu krásných básniček a písniček a já si je hned zapamatuju a hrozně mě to baví. Taky malujeme a tak nosím každý den nějaký obrázek mamince a tatínkovi. Občas něco vyrobíme, občas máme i divadélko ve školce. Každý den chodíme dopoledne na zahradu si hrát a po obědě spinkáme na matracích ve třídě. Maminka mě většinou vyzvedává po odpolední svačince. Furt ráno tvrdím rodičům, že nechci do školky, ale oni ví, že to jen tak hraju a ve skrytu duše se tam moc těším za kamarády a že se mi tam líbí.