Moje první zabijačka

 - by dadulka

Tak mám za sebou první zabijačku. Každý rok totiž rodiče spolu s tetou Markétou a strejdou Benym koupí prase dohromady a udělají zabijačku u babičky na Moravě.

Já jsem tedy musela být převážně doma a hlídala mě babička nebo Staňka. Procházím teď separační krizí (rozumějte mamánkovské období) a tak to nebylo úplně jednoduché.
Den před zabijačkou jsem ale s mamkou šla pašíka zkontrlovat do chlívku. No … co vám budu povídat….velký prase, který smrdělo 🙂 Vůbec jsem se ho nebála, zato slepičky, které byly nad ním se mi moc nezdály.

V den D přijeli ráno teta a strejda Benešky, přišel pan řezník a začali makat. Já jen slyšela, jak prase kvíkalo, rána a pak už nic. Mělo to rychle za sebou. A stejně tak rychle se rozporcovalo a vařilo, krájelo, škvařilo.
Na oběd přijela i Lucinka se svojí babičkou Věrkou. Tak jsme si pak společně hrály a představte si, já si sama sedla. I jsem to pak ještě zopakovala. 
Táta mě občas přišel zkontrolovat, jinak venku pracoval, aby se vše stihlo a tentokráte se to stihlo v rekordním čase. Ve čtyři bylo hotovo. Táta se strejdou Benym ještě škvařili sádlo, ale to už i maso bylo upeklé, koláče skoro snědené atd. 🙂

No den to byl namáhavý, večer Lucík s babičkou odjela a nechala své rodiče s námi. Já v noci zlobila……jak jinak, že 🙂