Moje první Vánoce – část druhá

 - by dadulka

 

Na Štědrý den jsem se vzbudila a v obýváku bylo něco jinak. Tam, kde obvykle stojí knihovna a křeslo, stál stromeček! Ten, na který jsem koukala z okna na balkon. Ale už byl krásnější…ve stojanu a ozdobený. Velmi opatrně jsem se k němu přiblížila a zkoumala ho. Nejvíc se mi líbí ty baňky. Vidím se v nich a chtěla bych je sundat. Ale zatím na ně nedošáhnu.Dopoledne jsem si hlavně hrála s tátou neb maminka lítala kolem plotny. Vařila brambory, mrkev, knedlíky…

Po obědě jsem šla na chvilku spinkat, ale táta mě vzbudil, když si mě chtěl přenést k sobě do postýlky a už jsem nechtěla spinkat. Tak přišli sousedi Benešky s Lucinkou popřát hezké Vánoce.
Přinesli dárečky a my jsme jim taky na oplátku nějaké dali. Ty naše teta dala pod stromeček.

Venku pršelo a tak z procházky nic nebylo….mám totiž od noci kašel a rýmu. Tak jsem s tátou zalezla do postele a chrupkali jsme spokojeně dvě a půl hodiny!
Máma mezitím uvařila salát, polévku a lososa.
Připravila stůl, zapálily se svíčky na věnci a všichni jsme seděli u stolu a přáli si dobrou chuť.
Já měla kašičku a když jsme dojedli, tak zazvonil zvoneček a pod stromečkem byla spouuuuusta dárků.

Zapli jsme kameru a skypovali s babi na Moravě. Ještě neumím pořádně rozbalovat dárky, tak mi táta pomáhal. Ono jich také bylo hoodně. Ježíšek mi přinesl dřevěné kostičky, panenku, notebook, knížky, hračky do vody, oblečení, kroužky, kostky atd. atd. No byla toho velká hromada a těch papírů!
Děkuji Ježíšku!

 

V noci se mi asi o hračkách zdálo neb jsem měla neklidné spaní a skončila u rodičů v posteli :))