Kubíčkovy první Vánoce

 - by dadulka

Letošní Vánoce (2013) byly zase něčím zvláštní –  a to tím, že byly první pro Kubíčka. Pro mě to už byly 4. Vánoce a tak už vím, na co se mám těšit.

1312181631_hpu-vanocni-praha

S předstihem jsem napsala dopis Ježíškovi – namalovala jsem mu vše co mě napadlo, že bych mohla chtít. Tj. princeznovské šaty, korunku, kávovar do kuchyňky. Kubíček je ještě malé miminko, tak dopis za něj psala maminka. Nakreslila tam nějaké autíčko a hračku.

Nejdříve došel Ježíšek do Hvozdné k babičce. Tam mi donesl kromě jiného hlavně princeznovské šaty s korunkou. Celé růžové, prostě úžasné a Kubíčkovi donesl hrazdičku na hraní.

1312221910_hsn-hvozdna

Také u tety Marty v Brně nechal Ježíšek dárečkyT pro nás…mě donesl panenku Lociku!

1312231433_ht0-hvozdna

Pak přišel Ježíšek k š domů do Chýně…i když málem ne. Já jsem totiž skoro celý den zlobila a neposlouchala, takže večer bylo čoromoro a rodiče chtěli Ježíška odvolat. Ale nakonec přece jen přišel a mě přinesl další Lociku! A Kubíčkovi hračky do vany. Už aby vyrostl a mohli jsme si spolu hrát ve vaně.

1312241850_hti-vanoce

A dokonce mi Ježíšek  nechal dáreček u Lucinky! A představte si….byla to další Locika! Nějak se Ježíšek přepočítal a mám tedy tři různé Lociky. Furt jim češu či myji vlásky a oblékám šaty. To Kubíček z dárků ještě nemá rozum a je rád, když najde svůj dudlík a mámino prso 🙂

Další dárečky od Ježíška jsme našli u tety Vlastičky v Hostivici…tam byla i prababička s pradědou. Ty jsem dlouho neviděla a Kubíčka viděli vůbec poprvé. Taky ho prababička skoro nedala z ruky. Ale nakonec se dostalo i na strejdy Míšu a Péťu. Prostě chlapa do rodiny si musí každý pochovat. 🙂

1312251011_hty-vanoce-hostivice

A na Hůrce u babičky a dědy byl taky Ježíšek a nechal nám tam další dárky! Díky Ježíškovi mám teď zas plno nových hraček, knížek a oblečení. Takže jsme se s rodiči rozhodli, že si proberu hračky v pokojíčku a vyřadím to, s čím si nehraju a dáme to dětem, které nemají takové štěstí jako já. Byl toho nakonec jeden velký pytel a udělalo se zas místo na ty nové hračky.

1312261343_ig0-vanoce-hurka