Dovolená u moře

 - by dadulka

Tak jsem se moc těšila k moři, že jsem se skoro nemohla dočkat. V půlce června jsme v noci všichni sedli do auta a vydali se směr ostrov Krk v Chorvatsku.

Cesta ubíhala a já většinu prokecala. Spala jsem jen nepatrnou část. Taky jsem dostala tablet, který mě baví a tak o mě rodiče ani neví.

Když jsme se blížili k cíli, tak bylo jasné, že bude vedro, vedro a vedro…a opravdu, celou dovolenou nám pálilo sluníčko a teploty byly nad 30 ve stínu (a to i v noci). Poté, co jsme se stavili v kanceláři pro klíče od našeho apartmánu, jsme se vydali směr Malinska Vantačiči – naše základna na příštích 14 dní. Dvoupatrový domeček, kde v přízemí jsme měli my náš apartmán a nahoře bydleli domácí (ti tu první týden vůbec nebyli). Chvilku trvalo, než máma s tátou odtahali všechny věci z auta dovnitř a trochu jsme se tam zabydleli. Odpoledne jsme hned vyrazili obhlédnout nejbližší pláž a moře. Pobřeží je tu hodně skalnaté a tak tu všude mají udělaná malá mola a vstupy do moře. Jedno jsme si vyhlídli hned první den a zůstalo naším oblíbeným po celou dobu pobytu. Odpoledne tam byl stín a tak mě mamka nemusela otravovat mazáním krémem či oblékáním trička do vody. Vyčochtali jsme se a hned bylo jasné, že já jsem prostě vodní tvor. Z vody mě jen tak nedostanete! 🙂

1206271607_hr5-vantacici

Druhý den brzo ráno dorazili i Mafíci. Tahle dovolená bude super…mám si s kým hrát a blbnout. Adélka je můj velký vzor a Nelinka je sice mladší, ale docela vynelézavá, co se lumpačin týče.

1206171737_hir-vantacici

Následující dny jsme objížděli okolí a zkoušeli další pláže – občas to bylo zajímavé, jako např. když jsme jeli dle mapy k jedné pláži a dojeli mezi stádo krav 🙂 Ale našli jsme i krásné malé plážičky, kde nikdo nebyl. Akorát ve vodě musí člověk dávat pozor na ježky. Však předposlední den jsem na jednoho šlápla a i přes botu mi pár bodlinek projelo do prstíčku.

Sluníčko pálilo a tak jsme se vždy kolem 11 hodiny vraceli do stínu domova. Máma se s tetou Jančou střídaly ve vaření obědů a občas jsme zašli na oběd do restaurace. Všem kromě táty nám chutnaly ryby a mušle. Ty máma dvakrát uvařila a my jsme byly jak kobylky.

Odpoledne jsme zas vyrazili k vodě a to jste mě měli vidět! Furt jsem skákala do vody a zase lezla ven a zase skákala….no všichni se bavili. I důchodci na břehu seděli a bavili se. Skandovali ‚Bravo‘ apod. a já komendiantka si to užívala.

1206231720_h6l-vantacici

Ven mě moc rodiče nedostali, takže se spíš střídali oni ve vodě a dohlíželi na mě. Ale já je vůbec nepotřebuju…když mám křidélka, tak jsem soběstačná.

Večer po sprše na zahradě jsme společně s Áďou zkoukly pohádku a šlo se spát. Dospěláci zatím popíjeli a zkoumali, zda se náhodou někdy trochu neochladí. Mají v plánu několik výletů, ale v tom vedru je to potíž. Nakonec našli i jeskyni Bisurejka (bylo tam příjemných 15 stupňů) a tak se tam jelo na výlet. Alespoň se taky vytáhlo teplejší oblečení než triko a šortky :).

1206270932_ho8-bisurejka

V dalších dnech sice vedro nepolevilo, ale my jsme začali vyrážet hodně na výlety. Byli jsme v Soline – písečná pláž s léčivým bahnem. To se teda mě a Nelince vůbec nelíbilo…řvaly jsme jak tur, že nechceme pomazat černým blátem a dokavaď nás pak mámy zcela neumyly, tak jsme nepřestaly řvát. Vody tam bylo jen po kolena hroooozně daleko a byla úplně vařící.

1206201403_hqz-soline

Nejkrásnější voda byla v Bašce – tam jsme si udělali celodenní výlet. Mafíci tentokrát nejeli. Cestou jsme se podívali na ostrov Kosljun, který je obývaný mnichy. Jeli jsme tam lodním taxíkem, tak jsem měla další zážitek. Dalo se tam příjemně procházet mezi stromy a jejich kapličkama. Pak jsme vyjeli směr Baška. Cesta byla delší, ale za odměnu nás vítala nádherná pláž s blankytně modrou vodou…no máma říkala, že to vypadá jak v karibiku..jen ty palmy chyběly.

1206261409_hmd-baska

A jelikož bylo poledne, tak jsme si na pláži sblajzli něco k obědu a máma mě pak ve stanu uspala. Táta se zatím šel procházet a fotit a já chrupala dobrou hodinku. Poté koupačka a navečír cesta dom.

Nemohl chybět ani výlet do hlavního města ostrova Krku – Krk. Hezké starobylé městečko, plné malých uliček a kamenné dlažby.

1206251941_hhp-krk

Pak jsem s rodičema byla ještě v Omisaljn a Vrbniku…nádherná stará městečka, kde jsou malé uličky jak někde v Itálii, malé dveře a okénka, jak kdyby tam bydleli trpaslíci jako já 🙂 Tam se nám moc líbilo. A z vinařského městečka Vrbnik si rodiče odvezli i nějaké víno na památku.

1206281645_h0y-vrbnik

Taky jsme nemohli nejet k mostu na Krk a tam se na památku celá rodinka vyfotit.

1206271020_hp5-krk-most

No výletů jsme si nakonec užili, moře a sluníčka víc než dost (já na to zareagovala alergií na sluníčko) a nejlepší byla hlavně ta ZMRZLINA! To byly hody.

1206280953_hxw-omisalj

U moře se mi prostě líbilo a nechtěla jsem ani domů. A chybět mi budou i Adélka s Nelinkou. Ale co nadělám..každá sranda jednou končí a tak jsme i my museli zase sbalit auto a vyrazit směr Chýně. Tak papá moře a snad zas brzo naskočenou! 🙂

1206281739_h1s-vrbnik