Dovolená u moře

 - by dadulka

V polovině června nás čekala dovolená u moře. Letos jsme vyrazili opět do Chorvatska na ostrov Krk. Akorát do jiné vesnice – Njivice.

Vyjeli jsme v noci z pátka na sobotu. Jelikož jsem nešla před tím spát a držela jsem hlídku s mámou, tak jsem pak v autě raz dva vytuhla. Po cestě jsme dokonce potkali na dálnici Anettku s rodiči, kteří také jeli k moři.

V sobotu před obědem jsme dorazili na místo a dokonce nás hned ubytovali, takže jsme nemuseli čekat do odpoledne. Dali jsme si oběd a šli všichni tři spát.

Později odpoledne jsme vyrazili k moři a od té doby mě z té vody nemohli dostat. Já jsem totiž hrozný vodník…a je mi jedno, jestli ta voda je slaná, sladká, teplá či studená.

1306171559_hq9-njivice

Druhý den ráno dorazili Mafíci a tak už jsem měla parťačky na blbnutí a hraní.

1306181843_hzn-njivice

Následující týden panovala hrozná vedra a tak jsme trávili dopoledne a večír u vody. Přes oběd jsme byli doma a já si hrála s holkama a nebo jsme koukaly na pohádku v počítači. Alespoň si mamka mohla odpočinout, když teď má v bříšku miminko. To bude můj sourozenec, héč 🙂

Večer po večeři jsme někdy vyrazili do vesnice na procházku, zmrzlinu nebo hřiště. Jednou jsem také jela s Adélkou, Nelinkou a tetou Jančou na poloponorce. To je taková malá ponorka, co se úplně nepotopí pod vodu, ale dole se z okýnek pozorují rybičky. Jely jsme v noci za tmy a já přijela zpátky plná zážitků (i těch vymyšlených) 🙂 Jednu vám povím…viděla jsem tam rybu, která byla napíchnutá na mořském ježkovi a všechna krev ji vytekla 🙂

1306212045_h7q-njivice

Druhý týden se ochladilo, takže jsme začali vyrážet více na výlety a míň se koupat. Byli jsme v Bašce, kde jsme navštívili i Akvarijní svět. Viděli jsme tam malé žraloky, murény, velké kraby, mořského koníka, hvězdice atd. atd.

1306251258_hqy-baska

Pak jsme byli ve Vrbniku, Omišaljn, Malinske, na bahnité pláži a také si zaskákat na loňské pláži.

dsc_0004

Celých 14 dní jsme si užili a já se nechtěla loučit s Adélkou a Nelinkou. To loučení je pro mě vždy těžké.

Cesta domů už byla rychlá…vyjeli jsme v pátek večír a v sobotu brzo ráno jsme byli doma. Já většinu času prospala a nebo si hrála na tabletu.

Tak pápá moře a někdy zas přijedu!!!

dsc_9239