Dovolená na Lipně

 - by dadulka

Na konci července jsem jela s rodiči na další dovolenou….tentokráte na Lipno. Ještě jsme tam spolu nikdy nebyli, tak jsme se těšili, jaké to tam bude. Spolu s námi tam bude mimi Péťa se svými rodiči.

1207261635_hf7-lipno

Cestou jsme se stavili na oběd v Písku ve Středověké krčmě….to jsem koukala. Vešli jsme dovnitř a tam tma…jen pár svíček na stolech a u stropu visela veliká čarodějnice na koštěti. Vrchní byl nějakej divnej….mluvil úplně jinak než jsem zvyklá. Byla jsem z toho trochu vykulená. Jídlo nám hodili na stůl, bylo výborné. Pak jsem ještě zkoukla kostlivce v kleci a latriny 🙂 a jeli jsme směr Lipno.

Příští dny jsme bydleli v pronajatém apartmánu spolu s Buršíkama. Já jsem vyzkoušela, jaké to je si ráno přispat, ale Péťa si jela po svém a vstávala brzo. Po snídani jsme vždy vyrazili někam na výlet. Byli jsme na Čertově skále, u vodopádů, ve Vyšším Brodě na obědě atd.

Jedno odpoledne jsme vyrazili se strejdou a Péťou na novou rozhlednu V korunách stromů. Nejprve jsme museli vyjet lanovkou nahoru na kopec. To se mi líbilo, stromečky hezky pode mnou, občas tam projeli cyklisti nebo koloběžkáři. Tam jsme pak vyšli na samotnou rozhlednu. Je celá ze dřeva…takové jakoby vajíčko. A jdete nenápadně furt nahoru…vůbec nemáte pocit, že stoupáte a jste nad korunami stromů. Cestou jsou zpestření pro nás děti – dřevěný xylofonek, různé přechody, kdy pod vámi je jen prázdno a chrání vás síť před spadnutím dolu apod. Nás na cestě nahoru chytl déšť, takže jsme honem honem spěchali do horních pater, kde se člověk může schovat. Za chvilku ale bylo po dešti a Péťa běhala sem a tam jak pominutá. Ještě, že tady nemá jak spadnout. Dolu jsme pak šli bez tatínka…a víte proč? Ne že by se rozhodl bydlet nahoře nad stromama nebo skočit dolů..ale on jel dolu tobogánem! Malé děti jako já na něj ještě nesmí 🙁 Ale to vám byla rychlost! Zamávali jsme tatínkovi nahoře u vstupu..a než jsme přešli na druhou stranu, abychom se koukli, kde vyjede, tak byl dole! Prý to jelo jako drak. Po sváče jsme sedli zas na lanovku a jeli dolu za tetou Jančou.

1207271737_hjy-lipno

Další den jsme si usmysleli, že pojedeme na celodenní výlet na Schwarzenberský kanál. Cesta tam byla dlouhá a hroooozně klikatá. No a hádejte, jak to dopadlo? Ano, kombinace zatáček a snídaně způsobila, že jsem blinkala. Hodila jsem takový parádní šavle v autě…to by jste koukali. 🙂 Rodiče mě museli převlíknout, svlíknout i autosedačku a jelo se zas dom. Hodina cesty v poblitém autě ve vedru je teda taky zážitek. Buršíci pokračovali ve výletě a užili si to. Dokonce teta nasbírala pár hub. My jsme jeli teda domů a máma prala a čistila jak divá.

Odpoledne jsme pak vyrazili na loď. Jeli jsme velikou lodí po Lipně. Já seděla nahoře a koukala do vody a nebo pozorovala břeh. Ve Frymburku jsme vystoupili a šli se projít po městě. Tam se mi nejvíce líbila kamenná žába, které tekla vodička z pusy…nojo..já vodomil. Stihli jsme si dát i zmrzku a pak Kofolu a přijela zas loď a jelo se zpátky na Lipno. To už se začaly honit tmavé mraky. Rychle jsme se ještě stihli vykoupat…to bylo teplounký..a honem spěchali zpátky domů, abychom nezmokli. Tam nás už čekali Buršíci a také teta Katka s rodinkou, která se stavila na pokec.

1207281518_hly-frymburk

Další den už pršelo…tak jsme se sbalili hned ráno a vyrazili směr domů. Cestou jsme se chtěli zastavit na Hluboké v ZOO. Ale počasí se neumoudřilo, tak jsme se museli otočit a jet dál směrem dom. Ale když jsme se blížili k Protivínu, tak vyšlo sluníčko a my se rozhodli zajet do Protivína do Krokodýlí ZOO. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že ve městě je pouť. Já to ještě nikdy neviděla, to jsem byla úplně konsternovaná. Na nějaké krokodýly jsme zapomněli a já mohla jít na vláček, pak na skákací hrad a taky jsem se projela na poníkovi. To byly zážitky. Pak jsme tam objevili ještě výstavu chovatelů. Prohlídli jsme si tam králíčky, kuřátka, husy, perličky, holuby atd. Pak jsme si dali ještě výborný oběd a jeli domů do Chýně.

1207291055_hoq-protivin