Anglie – velký výlet – část 5 (rodinka, Oxford, Black Country Museum, Cardiff)

 - by dadulka
Já ještě nikdy nikoho z “rodinky” nepotkala…a tak mi to máma musela vysvětlit. U rodinky totiž byla jako au-pair před 11 lety a ty dvě velké tety prý hlídala. Od té doby se navštěvují a tety byly mámě jako družičky na svatbě a máma s tátou tu před třemi roky byli na Vánoce. Tak jsem se seznámila s tetou Lim, Bethany a Hannah. Strejda Brian přijel až druhý den, ale byl taky moc fajn. Nejvíc se mi líbila Bethany…no prostě kámoška…všude jsme chodily spolu, hrála si se mnou apod. Druhý den mě a Bethany rodiče vzali do dvou parků..jeden kousek od baráku a pak do dalšího kousek autem..Telford Park, kde měli víc hřišť podle věku dětí a taky velké trampolíny..něco pro Bethany. Tady jsem se já i Bethany pořádně vyblbly a užily si to. Druhý den jsme jeli všichni (máma, táta, já, Bethany, Lim i Brian) do Oxfordu. To je hezké staré univerzitní městečko. Prošli jsme si ho, na oběd si dali piknik a našli i pár kešek.
Další den jsme vyrazili zase všichni, ale místo Bethany jela Hannah neb Bethany musela do školy a Hannah měla volno do Dudley Black Country Museum. To je kousínek od jejich domu a je to takový velikánský skanzen. Celá vesnice. Ve starých domech, které sem klidně z odněkud z Anglie přesunou, bydlí “jako” lidé, v tradičních krámkách se opravdu prodává zboží z té doby, v restauraci prodávají Fish and chips tak jako dřív. To jsme museli vyzkoušet a měli na oběd. Projeli jsme se po kanálu v lodičce…bylo to vesměs ve tmě a já byla unavená a usnula I za zvuku hudby v jeskyni 🙂 Taky jsme šli do dolu, kde se těžilo uhlí…a já jako správný permoník, jsem se vůbec nebála. Chodila jsem po tmě..neb baterku nafasovalo jen pár lidí, s mámou za ruku a užívala si, že ty chodby jsou pro mě jak tvořené. Máma a táta se museli ohýbat a měli helmy, aby si nerozbili hlavy, ale já tam prošla všude v pohodě. Konečně někde jsme my trpaslíci ve výhodě. Taky tam dělali simulovaný odstřel…průvodce se bál, abych se já nebála..ale já mám pro strach uděláno..no a co, že to ve tmě bouchne a zatřese se zem..normálka ne?! 🙂
Další den jsem už jela jen s tátou a mámou do Cardiffu. To bylo nejjižněji, co jsme na našem velkém výletě byli. Je to přístavní město a plné moderní architektury…moc se nám líbilo. Jeli jsme sem I z důvodu, že se tu odehrává seriál, na který rodiče koukají – Torchwood. Zašli jsme např. Do Techniquest, kde se můžou hlavně děti seznámit s tím, jak věci fungují a vyzkoušet si to na vlastní ruce a oči. Některé věci jsem si užila I já…např. Tam visel balón ve vzduchu a nespadl a nespadl..no nechápala jsem proč! Máma mi ukazovala, že tam fouká vzduch a tím ho drží na místě, ale pro mě to byl div a tak jsem se tím chvilku bavila. Taky tam bylo velké piano, po kterém jsem mohla chodit atd.
Celý den nám přálo počasí a bylo krásně teplíčko a sluníčko a tak jsme si výlet po Cardiffu opravdu užili. Já se mohla dost proběhat a vyblbnout a rodiče si lebedili, jak se nemusí oblékat proti dešti a větru atd. Hrad jsme bohužel už nestihli (zase brzo zavírali), tak jsme chvilku pobyli v zámeckém parku a večer šup busíkem na parkoviště, kde jsme měli zaparkované auto.
U “rodinky” jsme druhý den zase vše sbalili a vyrazili na naši zpáteční cestu na sever k tetě Liz a strejdovi Bobovi.
Cestu jsme z vládli ve dvou dnech…první den jsme jeli do Yorku – moc krásné, staré město. Prošli jsme si ho, také jsme šli kousek po jeho hradbách a prošli I zbytek jeho hradu. Večer jsme rychle a bez problémů našli dobré Bed and breakfast na přespání.
Druhý den jsme se cestou stavili na přehradě Kielder Water, byly tam krásné cestičky kolem, ale my měli jen trochu času, tak jsme měli krátkou procházku a trochu pokoukání a jeli jsme dál, abychom do večera byli u tety a strejdy.