Anglie – velký výlet – část 3 (Glasgow, Arran)

 - by dadulka

Po Edinburgu jsme jeli na celý den do Glasgow. To je hlavně univezitní město…nic moc architektura, památky atd. No moc nás nenadchlo. Našli jsme pár kešek…vesměs malé magnetické..takže nic moc zajímavé. Prošli ho a nejvíce se mi líbilo honit holuby na náměstí. To jsem si opravdu užila neb jich tam bylo spousta. Jeden starý pán ke mě přišel a dal mi jednu libru, prý pro štěstí (to je britský zvyk…malým dětem se dávají penízky pro štěstí). Máma mi ji schovala a dala do mého deníčku na památku.

Po dnech strávených ve městech jsme vyrazili do přírody – na ostrov Arran. Ten je nahoře ve Skotsku a jeli jsme tam trajektem. To se mi moooc líbilo. Chtěla jsem celou cestu stát u okénka a koukat do moře. A co se mi taky nestalo?! Vyšla jsem s mamkou a taťkou taky nahoru na palubu, abych se podívala jak to tam vypadá a tam byl takový vichr, že mi sebral dudlíka z pusy a ten odlítl do moře rybičkám. Tak máma na ostrově musela sehnat nový dudlík 🙂
Arran je ostrov docela malý (10×20 km) a rozhodli jsme se ho celý objet dokola. Příroda je tam krásná, všude ovečky, hory. Počasí nám ale nepřálo a dost často pršelo. Ale I tak jsem něco s rodičema nachodila a občas mě máma I nesla či vezla v kočárku. Při jedné procházce zase mezi ovečkama, ale začalo pršet a tak hrozně foukat, že jsem se jen tulila k mámě a bála se. 
Máma to tedy zabalila a šla se mnou zpátky čekat do auta na tátu. Ten ještě kousek pokračoval po cestě dál, ale když zahučel do potoka po kolena a namočil foťák, tak to taky zabalil a vrátil se. Večer jsme pak dojeli do kempu, který byl na krásném místě…ze tří stran vysoké hory jak v Alpách, moře ze čtvrté strany. Vybavený byl taky suprově. Ale byl hrozný vítr a…..nemohli jsme postavit stan. Ten jsme měli vypůjčený od syna Boba a byl pro nás veliký a v tom větru se z něho během chvilky stala vzducholoď. Já jsem jenom řvala, neb nemám ráda moc stanování a vůbec ne vítr. Mamka pak došla vypůjčit palici na pořádné zatlučení kolíků a nějací tři důchodci, kteří v kempu pobývali nám přišli pomoc stan postavit a nakonec se podařilo. Takže jsme měli nakonec kde spát. Ale byli jsme úplně vyřízení…navíc jsme zjistili po nafouknutí matrace, že u ní chybí víčko a tak se nám hned vyfoukla…naštěstí jsme měli I pár karimatek a tak já jsem spala na měkkým a v teplíčku…tu noc totiž byla ještě dost zima..tak 8 stupňů max. 
Ráno máma fénem sušila tátovi boty a táta fénoval foťák :)) no sranda…sbalili jsme zas vše do auta a jeli dál. Při jedné z procházek jsme viděli tuleně, jak se vyhřívá na hladině. Stihli jsme i projít hrad a šup zpátky trajektem domů k tetě a strejdovi. Bylo tam ale krásně, kdyby bylo lepší počasí, tak by to bylo na delší pobyt.