Anglie – velký výlet – část 2 (Edinburgh)

 - by dadulka

Pak jsme vyrazili do Edinburghu. Nejprve do místní ZOO, který je moc pěkná, trochu menší než pražská. Mají tu hoooodně tučňáků, různé druhy a každé ráno tu mají procházku přes ZOO mezi lidma.

To jsme bohužel nestihli, ale viděli jsme např. Mrože. Po ZOO jsme dojeli do centra města na Princess street a vypravili se ho co nejvíce projít. Vyšli jsme nahoru na Nelsonův památník. Z něho byl krásný výhled, rodiče se ale museli vystřídat, neb nahoru vedly úzké točité schody..nic pro mě. A když byl táta nahoře, tak jsem se tak pročůrala, že mě musela máma totál přebalit a převlíknout. Z toho vznikla moje známá fotka “místního homelesáka” 🙂

Prošli jsme trochu město a zašli na poslední chvilku před zavřením do Národní galerie, kde byly krásné a hlavně šíleně velké plátna. Když jsme vyšli ven, tak byl slejvák jako hrom a večer, tak jsme to zabalili a počkali na autobus, který nás odvezl na parkoviště, kde jsme ráno nechali autíčko. Do Edinburghu jsme se tedy vrátili ještě druhý den – a hned zašli na místní hrad. Je to obrovský komplex více budov, v každé je nějaká výstava vztahující se ke Skotsku nebo Edinburgu. Co jsem neviděla, ale prý bylo krásné, byly korunovační klenoty (teda spíš jejich kopie), žezlo a koruna. Strejda Bob říkal, že když je královna ve Skotsku, tak si je tady půjčuje.

Po hradu jsem byla tak unavená, že mamka se mnou kroužila kolem, abych usnula a táta mezitím byl v Camera Obscura. To bylo něco pro něj – hologramy, hrátky se světlem atd. Pak jsme dali oběd a honem jsme se vydali projít zbytek města. Vydali jsme se I ke Skotskému parlamentu…sídlí v nové budově, která sem ale moc nezapadá a lidem se nelíbí. No mě se líbila hlavně ta voda před ní :). Dovnitř jsme se bohužel nepodívali, neb už zavřeli. S tím jsme se bohužel setkali dost často v UK…otvírají ráno pozdě (po 9 či 10 hod.) a zavírá se brzo (15, 16 hod.).